Vyhrňte si rukávy, dnes budeme uklízet! Ale nebojte, žádný generální vánoční úklid po vás rozhodně nechceme. Zaměříme se čistě na šicí koutek, a to bezprostřední okolí strojů. Přece jen, do Vánoc nás tam ještě nějaká práce čeká, tak ať na ni máme prostor :-). Součástí úkolu je také kromě úklidu svůj šicí koutek aspoň trošku vánočně vyzdobit.

Pokud nemáte stálý šicí koutek nebo pracovnu a stroje vždy na šití vyndáváte třeba na jídelní stůl, nevadí. Ozdobit se dá i dočasné pracovní místo ;-).

A s dnešním úkolem souvisí takové malé vánoční překvapení. Klikněte na video a pojďte dál 🙂

 

Více o pracovně si můžete přečíst ve starším článku:

Caramilly pracovna

Fotoinspirace na vánoční atmosféru v šicí dílně z Caramilla týmu:

Úklid okolo strojů nemusí být akce na celý den. Rozdíl mezi následujícími fotkami je hodina a kousek. O svůj šicí kousek “před” a “po” se dělí Jana:
Takto vypadal můj šicí koutek před zahájením akce “uklidit a vyzdobit”. Nějakou dobu jsem nešila a ze stolu se stalo odkladiště pro všechno možné…

Po hodině už to vypadá podstatně lépe. Pod stolem a v policích nad stolem už je to horší, ale místo na šití vzniklo a o to šlo především! 😀

 

Pokud byste úklid chtěli vzít trochu víc do hloubky a udělat si třeba pořádek ve střizích, přečtěte si článek o skladování střihů:

Jak skladovat střihy

 

* Více informací o Adventu s Caramillou (včetně návodu, jak se zapojit do slosování o poukázky na střihy), najdete v úvodním článku.